Sychravé počasí sebou nese i nachlazení. Říká se, že rýma trvá 14 dní s léky a 2 týdny bez nich. Přesto je možné kvalitu života po tuto dobu zlepšit.
Smíchejte med se skořicí v poměru asi 2 odměrky medu a 1 odměrka skořice. Každý den ráno asi půl hodiny před snídaní a večer před spaním vypijte šálek teplé vody se lžící této směsi. Směs si můžete namazat i na chléb.


Nebo: do ½ l vroucí vody hodit hrst bezinkových kuliček, hrst dubových větviček, 2 celé stroužky česneku, povařit 6 minut, slít a páry odvaru inhalovat asi 15 minut. Při inhalaci přehodit přes hlavu deku, teplý ručník (ne larisu). Opakovat několik dní, inhalaci provádět 1x až 2x denně. Nespustí-li se rýma (při poklepu na čele způsobuje zastydlá rýma bolest), vložíme do plátýnka či gázy horký vařený brambor a přikládáme co nejteplejší na čelní dutinu (střed čela) a na vedlejší dutiny (lícní kosti pod očima), přes to položíme ručník, vatu atp., aby se teplo udrželo co nejdéle. Brambory lze vyměnit za horké. Obklady mají trvat ¾ až 1 hod. Možno opakovat několikrát denně.


Nebo: Grapefruity, šípky, majoránka zahradní, heřmánek lékařský, kmín kořenný, lípa malolistá, meduňka lékařská, je další pomocníci, která vám při problémech pomohou.


Nebo:  4 lžíce cibulové slupky zalijeme asi litrem vařící vody. Až nálev vychladne na snesitelnou míru, přikryjeme hlavu ručníkem a vdechujeme teplé výpary klidně až 10 minut.


Nebo: Slupky lze nahradit i celou cibuli, kterou si nakrájejte na kostičky. Slupka je ale levnější varianta.
Vývar nevylévejte. Můžete jej použít vícekrát, případně jej můžete o malých dávkách přidávat do bylinných čajů.


Nebo: Máte-li plný nos, nakrájejte si cibuli, dejte ji na talířek, nebo do plátěného pytlíku blízko postele. Silice se budou uvolňovat a bude se vám lépe dýchat.


Nebo: Na rychlé pročištění nosu je vhodná špetička chilli, která vám nos zaručeně protáhne. Chilli papričky díky kapsaicinu zvyšují teplotu těla a tím zrychlují organismus. Chilli papričky mají také Mimo hřejivé a povzbuzují účinky pomáhá při léčbě nachlazení.


Nebo: Čaj na pocení: do ½ l vody dáme vrchovatou lžíci bezinkového květu a lžíci lipového květu, vařit 8 minut. Lze osladit medem nebo karamelem výpít teplé a vypotit se. Pro dospělého člověka lze zvýšit účinek pocení dvojnásobnou dávkou čaje.


Nebo: Máta peprná jako vývar nebo olej je při rýmě vhodná k inhalaci.


Nejíst kakao (čokoládu), protože může obsahovat plíseň, která způsobuje zduření sliznice dýchacích cest a rýmu.