vlasyNejčastějším důvodem proč vám vlasy vypadávají a lámou se, je nedostatek živin. V kombinaci se stresem, hormonálními změnami, genetickou predispozicí nebo častým používáním agresivních přípravků na vlasy budete mít výsledek nezdravě vypadajících vlasů zaručen.

Polámané a mrtvé vlasy – ohřejte si trochu olivového oleje, vetřete jej do vlasů, zabalte hlavu do igelitové tašky a nechejte 15 minut působit. Potom si hlavu pořádně umyjte šampónem a spláchněte vodou.

Světlejší odstín vlasů získá přírodní blondýnka tím, že si vždy po umytí opláchne vlasy směsí z jablečného octu (nebo citron) a vody v poměru 1/3

Co vám pomůže získat zdravé vlasy – meruňky, jahody, maliny, rybíz, lípa malolistá, lopuch větší, mák vlčí, zelený čaj (Matcha), kopřiva, heřmánek,

  • Citron – pomáhá při mastných vlasech.
  • Jablečný ocet – má antibakteriální a protiplísňové účinky.
  • Mléko, tvaroh či bílý jogurt pomáhají vlasy hydratovat.
  • Med – změkčuje a uhlazuje vlasy, dodává lesk a je vhodný na vlasy se sklonem k vypadávání.
  • Kokosové mléko a olej – mají regenerační účinky, vlasy budou jemné a lesklé.
  • Olivový olej – extra panenský dodává vlasům lesk a jemnost.
  • Pivo – je zdrojem proteinů, vlasy získají na objemu.
  • Ricinový olej – intenzívne regeneruje. Při používání by se neměl dostat do očí.
  • Vejce – hlavně žloutek je bohaté na vitamíny a proteíny, dodají vlasům lesk.

 

vlasyNa vypadávání vlasů – lichořeřišnice větší. Nedostatek cínu se projeví jako částečná holohlavost. U nedostatku sínu se postupně začne zhoršovat i sluch, až přestanete slyšet úplně.

Zelené vlasy z bazénuviz samostatný článek

 


Zábal pro lesklé vlasy

Rozmixujte oloupanou okurku, smíchejte s vajíčkem a lžící olivového oleje. Množství masky přizpůsobte množství a délce vlasů. Naneste na vlasy a nechejte 15 minut působit. Vlasy vypláchněte jen vodou. Pokud nepotřebujete nikam jít nechejte na vlasech zbytky olivového oleje, který důkladně smyjete až to bude potřeba.

 

Maska na eliminaci lupů

Pomáhá odstranit lupy, hydratuje a desinfikuje. Na pokožce hlavy se kůže odluouje a vytváří šupinky. Proto masku nanášíme přímo na hlavu. Mořskou hrubou sůl smíchejte se lžičkou olivového oleje a naneste na vlasovou pokožku. Jemně zapracujte do pokožky a několik minut masírujte. Potom smyjte.

 

Maska na suché vlasy

Budete potřebovat vajíčka, olivový olej a kávu.

Pro krátké vlasy – míchejte žloutek,  3 lžíze olivového oleje a dvě lžíce mleté kávy. U lelších vlasů množství zvyšte. Kašičku naneste na vlasy a nechejte 20 minút působit. Nakonec důkladně umyjte. Nejdříve ve vlažné vodě, abyste si z vajec neudělali na hlavě vaječinu.