švábJedním z nejzajímavějším tvrzením je, že švábi jsou jedinými živými tvory, kteří by mohli přežít jadernou válku. Snad je to jen mýtus, protože kdyby ani radiace nebyla schopna tyto tvory zničit, jakou šanci bychom měli my, abychom je udrželi pod kontrolou.

Jak udržet šváby mimo zahradu a domov?

Lidé mají ke švábům zvláštní vztah, je to směsice strachu z tohoto ošklivého stvoření a zvláštní druh nenávisti.
Při pohledu na švába, většina lidí běží koupit nějaký prostředek na hmyzí škůdce. Na zahradě ale jde o trochu jinou situaci. K hubení švábů v interiéru, používá většina lidí jedovaté spreje s dlouhou životností, aby zabránili novému vstupu švábů do domu. Prostředky pro vnitřní použití mohou ale zabít i rostliny.
Křemelina (infusoriová hlinka) a švábi
Křemelina zkrácený název „DE“ vypadá jako běžná mouka používaná v domácnosti a jde o přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku.
Látka působí tak, že se švábům po celém těle vytváří spousta ran, které vedou ke krvácení a nakonec ke smrti.

Látka současně odrazuje nové šváby, kteří by se chtěli u vás zabydlet.
Musíte však koupit „potravinářskou“ křemelinu, která je ideální pro likvidaci i další hmyzích škůdců, jako jsou mravenci, slimáci apod. Jiný druh křemeliny, která není vhodná pro konzumaci, se používá v bazénových filtrech a tento druh DE má minimální vliv na šváby.
švábŠvábi a ptáci
V závislosti na typu zahrady je dobré zvážit umístění ptačích budek pro hnízdění ptáků. Ptáci milují škůdce, kteří likvidují a jedí rostliny. Tento potravní řetězec funguje ve prospěch mnoha majitelů domů a zahrad. Nabízí tedy naprosto přirozený způsob, jak se zbavit těch nejběžnějších škůdců, kteří se obvykle vyskytují v zahradách.
Instalace budek je řešení, které je levnější než DE. Jejich zprovoznění je jednorázové a cenově dostupnější než křemelina.

www.gardeningtipsnideas.com