Ti, co milují svá auta neumývají auta v myčce, ale používají ruční mytí. Lze využít umýváren, které jsou zaměřené na ruční mytí, nebo si můžete auto rovnou umýt auto sami. Nepleťme si toto mytí s rychlým stříkáním hadici, protože je špinavé.

 

Jak auto správně umýt

Nejdříve auto cele postříkejte, aby se špína odmočila. Je lepší použít teplou vodu, protože odmašťuje a část mytí už provede za vás.

Potom odstraňte hrubé nečistoty, které byste při plošném mytí přehlédli. Hmyz, vrstva bláta, asfalt, … Urputné nečistoty odstraňte speciálním přípravkem.

 

Postup při mytí auta

Dejte si do kbelíku si dejte teplou vodu a saponát, který je určen na mytí aut. Do kbelíku je dobré umístit speciální mřížku, která bude držet nečistoty u dna.

Myjeme čistou houbu, která je jemná a neobsahuje žádné nečistoty, které by mohly auto poškrábat.

Auto si rozdělte na jednotlivé sekce, které postupně po umytí spláchnete čistou vodou. Kdybyste v některé sekci něco špatně umyli, snadno to hned uvidíte.

Nezapomeňte na skrytá místa jako je např. otvor pro plnění pohonných hmot. Otevřete vše, co se otevřít dá, dveře, kufr, motor.

Postupujte shora dolů. Nakonec umyjte kola, na která použijte nějakou starou houbu, abyste si příště maz z kol nenanesli na karosérii.

 

Osušení auta

Průběžně auto osušujeme, aby se na laku neusazovaly minerály z tvrdé vody. Osušit můžete měkkým hadrem, jelenicí, nebo pomocí silikonové stěry.

 

Povrchová úprava po umytí auta

Na auto můžete nanést vosk, který se na něj nanáší několikrát ročně nebo nanotechnologii jednou ročně.

Politura z nanočástic vytvoří na karoserii jemný film, který je vodě a prachu odpudivý.  Preventivně auto chrání nejen proti novým nečistotám a UV záření, ale i proti mechanickému poškození.

Chceme-li na auto použít nanotechnologii, je dobré už na mytí použít šampon na stejném principu.

 

Další příspěvky z této kategorie