Tím nejlepší afrodiziakem je náš vlastní mozek. Pro každého je povzbuzujícím prvkem něco jiného – láska, nedostupnost partnera, touha se podřídit či naopak partnera ovládat. Jak ale naladit partnera, aby měl vůbec ochotu se s námi sblížit? Alkohol sice může atmosféru trochu uvolnit, protože bublinky mají euforizující účinky a obsažený etylalkohol odbourává úzkost a povzbuzuje chuť na sex, ale ve velkém množství může sexuální touhu spíše zabít nebo otupit. Babky kořenářky by vám namíchaly nápoj lásky. Z čeho?
Máta peprná má mírné afrodiziakální účinky.
Kotvičník zemní pomáhá eliminovat potíže s prostatou a podporuje tvorbu testosteronu, čímž zlepšuje potenci u mužů. Ženám zvyšuje hladinu estrogenu.
Skořice celkově příznivě působí na krevní oběh a prokrvení organismu. Jedná se o účinný antioxidant.
K prokrvení sliznic použijte např. pepř, zázvor, nebo hřebíček. Mimo výborné chuti a vůně vám rozproudí krev v těle.
Udělejte pikantní večeři, kde můžete přidat i chilli papričky, které zvyšují energii, zlepšují prokrvení, čímž zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Jsou proto podpůrným prostředkem pro zlepšení potence a zvýšení libida.
Do aroma lampy si dejte pačuli, moschus, nerol a ylang-ylang, které působí jako afrodiziakum.
Na stůl můžete dát čokoládové kousky. Kakao působí nejen jako stimulant a kdysi se mu přisuzovaly afrodisiakální účinky. Obsahuje složky, které pomáhají zvýšit serotonin v mozku, nicméně studie, které porovnávaly milovníky a odpůrce čokolády, ukázaly, že nijak s jejich sexuálním životem nesouvisí. V každém případě neublíží ji tam mít.
Maca je kořenová zelenina z peruánských Anda a má pozitivní vliv na sexuální touhu. Zlepšuje prokrvení pohlavních orgánů. Často se kombinuje s guaranou, Je velmi dobře snášena a má jen velmi málo vedlejších účinků.
V Číně je ženšen považován za jedno z nejúčinnějších afrodiziak vědecké výsledky však jeho účinky potvrdily jen jako velmi účinné placebo.
Jedním z nejpoužívanějším afrodiziakem v čínské medicíně je i Ginkgo biloba, která mírně zvyšuje sexuální výkonnost, zároveň podporuje funkce mozku a využívá se k léčbě depresí. Může tedy přinést uvolnění.