23.7 – 21.8. Lva jako dítě je velmi těžké vychovávat, protože chce, aby vše běželo podle něj. Lev si nehraje na autority a nikdo není tak mocný, aby mu nemohl říct, co si o něm myslí.
Když se rodičům jako první dítě narodí Oheň, který zbavuje lidi masek a zrychluje události, má za úkol zbavit jejich vztah všech zbytečností. Např. toho, že se věnují více tomu, co se dělo mimo tento vztah, nebo se nedokázali vymanit ze závislosti na své původní rodině apod. Když se ještě k tomu narodí malý Lev, tak řve a řve až si vyřve veškerou jejich pozornost jen pro sebe. Lev je ochoten kvůli upoutání pozornosti i vážně onemocnět (autismus, srdeční choroby, …).

Každý máme v sobě různě namíchána všechna znamení. Stejné je to u Lva.
Beran (mravokárce) dává společnosti směr, Býk (analytik) se postará o to, aby se to zrealizovalo, Blíženec (animátor) se postará o to, aby to bylo zábavné a Rak (tmelitel) vybírá osoby a obsazení, čímž celou společnost uzavírá.
Lev (král) jim nabízí něco jako vyšší level, a nabízí jim další možnosti Problém je, že je velmi teritoriální a nikdy neloví. Za Lva loví lvice (krmičky), neboli jeho harém.

Klid a mír v jeho panství vládne přesně do okamžiku, než je jeho vláda někým ohrožena. Jakmile někdo z jeho harému nerespektuje jeho pravidla, začne jej nejdříve ignorovat, tvářit se arogantně a je těžké se mu zalíbit. Čím tvrdohlavější je tato osoba, tím těžší má život, protože bývá zapuzena až na okraj společnosti.

Jinak se jen spokojeně vyhřívá na slunci. Doopravdy začne jednat až ve chvíli, když cítí, že by ho mohl někdo připravit o jeho trůn.

Když si na začátku své životní cesty tento harém obdivovatelů velmi důsledně budoval, stálo ho to nemalé úsilí. Aby vše fungovalo i dál, musí mít inteligenci, prozíravost, charisma, rychlé kombinační schopnosti, a hlavně pronikavou mysl. Musí se chovat srdečně, aby měli lidé okolo dojem, že je tu právě pro ně. Kdyby se nenaučil své obdivovatele zaujmout a odměňovat je za to, že se o něj starají, utečou mu za jiným králem.


Lev většinou nedbá na to, co je vzadu, důležité pro něj je jen to, co je vidět. Lev je přesvědčen, že ON nikdy za nic nemůže. Cokoli je špatně, za vše mohou ti okolo něj. „Já sem jim to říkal…“ Lev neumí žít v nedostatku, a neumí čekat: „počkej, až někdy …“. Výborně se mu žije v přebytku, proto je to velmi nevhodný partner do začátků podnikání. Za každou cenu se totiž bude snažit sedět na trůnu a může svou arogancí zastavit už rozjíždějící se vlak.
Nedokáže-li se lev vyšplhat na svůj imaginární trůn, začne pociťovat frustraci, jako důsledek své nedokonalosti, neschopnosti se zalíbit, začne se utápět ve svých depresích, sebelítosti a dusí se.

Pro Lva je velmi důležité mít všeobecný přehled, má neustálý hlad po informacích a po nových podnětech, proto by se neměl nikdy stát specialistou jen na jedinou věc. Příliš velká specializace bere lvům dech a začnou cítit, že jsou omezováni. Specializace se ale netýká jen znalostí, ale i životních situací. Měli by se naučit odpočívat a své životní role střídat, jinak se rychle vyčerpají. Nelze neustále jen stoupat do nekonečných výšin, život je o sinusoidách.

Lev umí velmi dobře komunikovat a když nemá možnost se k něčemu vyjádřit, je nespokojený a bolívá je hlava z přetlaku myšlenek. Protože každý oheň potřebuje komín (ústa), měl by i Lev neustále mluvit o tom co si myslí, co cítí a nedusit to v sobě.
Přesto Lev nikdy nahlas nepřizná, že v sobě nosí spoustu strachů a obav (např. z neúspěchu, z chudoby, z toho že by mohl být neoblíbený, …), dělá ale všechno proto, aby na ně zapomněl a nikdo si jich nevšiml. Pokud Lev najde svou cestu a pochopí své vlastní pojetí božství, pomůže mu to zapomenout na noční můry.

Smyslem života pro Lva není ani dům ani drahé auto, ale všeobecný obdiv, který vzbuzuje jeho osoba. „Klanějte se mi, vytvářejte mi oltáře, ke kterým se budete modlit a já budu šťastný“.

Přesto i u Lva jednou přijde den, kdy se stane z hrdého lva, lev bezzubý. Zařadí se do davu, kde je úplně jedno, čím v životě byl, pochopí, že je vše pomíjivé a otevře dveře svému vnitřnímu já, které čekalo, až se lví srdce vybouří a zažije si své světlo reflektorů.

Velkým nepřítelem lva je ale čas. Pokud se věci neodehrávají podle jeho tempa, cítí se špatně.

Ve chvíli, kdy si Lev zažije svůj okamžik slávy a stojí už nohama pevně na zemi, může si dovolit pustit do srdce lásku, zvýšit v sobě sílu ohně (vášně) naplno a dojímat se až k slzám. Díky tomu, jej ovládne pocit blaha, ztratí své pocity viny a nedostatečnosti, a přehoupne se do života, kterému už nevládne ego. Uvědomí si, že už ke své spokojenosti nepotřebuje obdivovatele, že si vystačí sám, celkově se uvolní a uvolněný lev vzbuzuje ve svém okolí zase obdiv. Obdiv, který lev tak miluje.

Zdroj: Psychosomatická poradna Marka Ščotky