Chřipka se k nám každý rok vrací s naprostou setrvačností. Vyzkoušejte pár rad, které rozhodně našemu tělu neublíží.
Uvařte si zázvorový čaj. Některé vitamíny se sice vařením zničí, ale ty důležité tam zůstanou. Zázvor nakrájejte na plátky a zalejte horkou vodou. Správný poměr je asi 2 cm zázvoru na 1 šálek.
Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky, kam jsme vymačkali šťávu ze 2 citronů. Promícháme a necháme několik hodin nabobtnat. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a bude lépe pracovat pro náš organismu.
Na mírném ohni povaříme 250 ml vody a 200 g cukru asi 20 minut. Sundáme z ohně a přidáme velkou hrst TYMIÁNU a necháme louhovat do vychladnutí. Přecedíme a přelijeme do lahviček, které můžeme díky cukru skladovat kdekoli v bytě. Při potížích užívat jako sirup 5 krát denně.
Jednu menší cibuli i se slupkou nakrájíme na plátky. Potom nakrájíme na plátky i kousek zázvoru a zalijeme to asi 0,5 l vařící vody. Necháme asi 20 minut louhovat, přidáme špetku soli. Pijeme teplé, stejně jako čaj. Lze i naředit, záleží zda tak silný výluh snesete.
Na doléčení jsou velmi vhodné bezinky. Do 0,5l vody dáme 4 lž. plodů, 1 pokrájená cibule, a 10 minut povaříme. Plody se dají nahradit mladými bezovými větvičkami (2 lž.) U citlivých osob může působit projímavě.
Česnek má antimikrobiální účinky na bakterie, houby a parazity, doporučuje se proto podávat při různém nachlazení a infekcích.
Chřipka se “bojí” vitamínu C, Máte-li, dejte si každý den 2-3 lžičky sirupu ze smrkových výhonků. Nemáte-li, zapište si do kalendáře, že květen a červen jsou měsíce, kdy je máte naložit.
Medicína pro nás i naše děti:
Cibuli můžeme použít čerstvou: pár koleček cibule zalejeme horkou vodou a necháme 15-20 minut vylouhovat.
Nebo si připravíme medicínku do lednice, kterou pak užíváme před jídlem po lžičkách (3 – 5 x denně). Odšťavníme si cibuli. Šťávu z cibule smícháme 2:1 s medem. Dětem tato medicín moc nechutná, protože nevoní nejlépe. Můžete je trochu oklamat tak že to přidáte do lipového nebo fenyklového vývaru.
Napsat komentář