bakterieCelostní medicína není vynálezem dneška. Kdysi měli lidé bábu kořenářku, za kterou docházeli se všemi svými zdravotními i psychickými problémy. Dnešní medicína je ale úzce specializovaná. Každý obor se zabývá jiným problémem a často mu tak unikají souvislosti.

 

Bakterie musíme pozabíjet antibiotiky!

Zanícené slepé střevo je potřeba vyoperovat o tom tu spor nevedeme. Někdy se ale slepé střevo bralo jen jako bonus k jiným operacím, stejně jako mandle. Ty přeci taky nepotřebujeme! Ty nám přeci v krku taky jen překážejí! Ale to je chyba.

Zjistilo se, že slepé střevo je v podstatě zásobárna těch dobrých bakterií a když si je v těle z nějakého důvodu pozabíjíme (antibiotika), tak nám je do těla zase doplní.

Bakterie nás ovlivňují mnohem více než se domníváme. Z jistého úhlu pohledu jsme v podstatě složeni z velkého množství bakterií.

V těle nemáme jen nepřátelské, ale hlavně ty přátelské bakterie. S těmi nepřátelskými se tělo snaží průběžně vyrovnat a to aniž bychom si toho všimli. Proto jsou důležité mandle, které nám jako první oznámí, že máme v těle něco, s čím je potřeba bojovat.

Amigdala

Je něco jako náš autopilot. V krizových situacích dokáže vypnout šedou kůru mozkovou a rychle vyhodnotí situaci na základě do té doby zažitých vzorců. A to je její slabina, protože na základě špatných zkušeností může vytvářet špatné závěry. Přestože jsme na tuto nepříjemnou událost už dávno zapomněli (potlačili), organismus na podobnou událost reaguje stresem.

Jen nepatrná část toho, co v životě zažíváme se odehrává na vědomé bázi. Drtivá většina toho co se kolem nás děje, je vnímána jen podvědomě. proto je velmi těžké určit co mělo tak velký vliv na naše vědomé reakce.

mozekPro celý náš budoucí život je prvních 6 let života velmi důležitých. V tuto dobu nejvíce vnímáme vztahy mezi rodiči a námi. Jsou-li tyto vztahy narušeny, může dojít k velmi nízkému hodnocení sebe sama a odtud je velmi blízko k nemocem.

 

Jak z kruhu ven?

Jakákoli pomoc “pokaženému” organismu je neúspěšná, když daný člověk nebude chtít sám, protože když opravíte jednu poruchu, pokazí se jiná. Stejně tak se může rozjet kolotoč “úspěšných” operací, kde si nemoc nachází nové a nové projevy.

Důležité je pochopit, jaké emoční vzorce si neseme ze své rodiny. nejde jen o vzájemné chování jednotlivých rodinných příslušníků, ale i toho, na  jaké stravě jste vyrůstali, protože to vše si neseme do dalšího života.

Když rodič nevyrůstal v lásce, nedokáže svou lásku předat svým dětem a ty se pak stejně hrubě chovají k dětem svým, pokud se vědomě nepokusí tuto neblahou štafetu odhodit a  začít jinak. Reflex je nutí do dítěte kopnout, ale je potřeba vytvořit nový emoční vzorec, proto jej pohladí. Tím se vnuk může vymanit z některých “dědičných” chorob.

Zlomit tyto emoční vzorce stojí zpočátku mnoho úsilí. Rychlost je v tomto případě velmi škodlivá. Takový člověk se musí naučit svou reakci zpomalit, zklidnit se a zareagovat až po chvíli. Současně je potřeba sledovat vlasní myšlenky a usměrňovat je. Když si byť v myšlenkách budeme neustále probírat, jak nám ty děti lezou na nervy, budeme na ně tak i reagovat.

 

Důležitost vysokého sebevědomí

Nebylo-li nám to dáno průběhem minulého života, budujme si cestu sami k sobě. Člověk, který si je vědom svých hodnot, žije daleko šťastnější život. Ví jak se stravovat, aby mu to neublížilo. Ví s kým se má přátelit a od koho se držet co nejdál. Takový člověk proto nebývá ani nemocný.